kuchyně kuchyňské desky kuchyně
kuchyňské desky

koupelny koupelnové desky koupelny
koupelnové desky

dřezy/umyvadla dřezy/umyvadla

interiéry obklady stěn interiéry
obklady stěn

Údržba a čištění Bien Stone

Kompositní materiály BIENSTONE jsou v rámci běžného užívání velmi odolné.

Pro standardní domácí údržbu doporučujeme ošetření klasickou kuchyňskou houbičkou - její hrubší stranou. Dodatečné brusné přípravky, jako je například tekutý písek, nejsou v rámci běžné údržby překážkou (v tomto případě ale samozřejmě dojde ke snížení stupně lesku strojově upravovaného povrchu, pozn.) Zvýšené opatrnosti je třeba dbát vždy obecně u jednobarevných a dále tmavých dekorů, u kterých je jemné poškrábání více viditelné, než u světlejších desek s jemným, příp. hrubým zrnem – dekorem.

V případě, že dojde k výraznému mechanickému poškození plochy – k poškrábání, výrobce doporučuje použít podle stupně poškrábání adekvátní brusný papír, a to vždy s požadovanou brousící technikou (kotoučová, příp. obdélníková vibrační bruska určená pro truhlářský provoz). Tyto činnosti výrobce doporučuje provádět vždy kvalifikovaným pracovníkem, nejlépe z truhlářského provozu. Nedílnou součástí takové repase od odborníka by každopádně mělo být i strojové převoskování povrchu, nejlépe voskem na nesavé povrchy (zn. FESTOOL, ... atp.)

Pokud je požadavkem vysoký lesk povrchu materiálu BIENSTONE, je doporučován brusný papír se stupněm zrnitosti až 1000 (tzn. brousit nejprve 150, 240, 500, … atp.). Tento extrémně lesklý stupeň povrchu je v praxi ale málo používán, neboť s sebou nese opět vyšší rizika na chování uživatele k danému povrchu.
Nejvíce používaným stupněm povrchu je hodnota finálního brusného papíru okolo 500.
Tento povrch je pololesklý a z hlediska údržby velmi praktický.

Pro běžnou údržbu, kterou si uživatel zajišťuje sám, výrobce doporučuje desku průběžně podle potřeby ošetřovat voskovou politurou vč. ručního zaleštění hadrem (doporučenými přípravky jsou např. vosk na nábytek PRONTO, .... apod.)

Důležitá upozornění:

Přestože je kompositní materiál BIENSTONE revolučním prvkem v oblasti využití v kuchyních, koupelnách, vertikálních a horizontálních konstrukcích apod., má i on jistou minimální nasákavost stejně jako ostatní materiály, pro tyto účely používané (tzn. kámen, laminát…).
Je tedy třeba dodržovat určitá pravidla.

Uživatel by proto neměl ponechávat na povrchu materiálu BIENSTONE rozlité žádné kyseliny (např. víno), zásady, ani podobné chemikálie (aceton apod.), které mohou v případě několikahodinového působení způsobit skvrny!
Tyto jsou bohužel v některých případech až neodstranitelné (zejména působení acetonu).

Rovněž by nemělo docházet k záměnám materiálu BIENSTONE s materiály, na kterých se provádí krájení, klepání a další mechanické činnosti včetně tepelné zátěže (byť materiál BIENSTONE snese krátkodobě až 250°C). Pro tyto činnosti je vždy nezbytné použít adekvátní podložku.


Výhradní zastoupení pro ČR a SR: ALCA BOHEMIA s.r.o.   |   Tvorba www stránek: www.netservis.cz